Tänavakivide paigaldus

Rae Kivitehase ametlik kivipaigaldaja! .

Tänavakivide paigaluse võib lahterdada kolme sektsiooni:

Võtame lühidalt kokku tänavakivide paigalduse põhitõed.

Eeltööde protsess lühidalt:

Mõõda ja tähista sillutatav ala. Juhul, kui sillutatava ala alla jäävad trassid ja kommunikatsioonid, oleks mõistlik koostada ka joonis. Lisaks platsi mõõtmisele ja tänavakivi koguse arvutamisele tuleks mõelda läbi värvi lahendus ja muster.

Eestimaise kõikuva kliima, niiskuse ja pinnasekergete pärast tuleb sillutise vastupidavuse saavutamiseks külmakerkeohtlik pinnasekiht sillutise alt alati eemaldada. Aluse paksuse määrab pinnase liik ja sillutise kasutamise otstarve. Kaevesügavuse määrab plaatide, paigaldusliiva ja kruusakihi ühine paksus. Tambi kaevatud ala põhi tugevalt kinni, märjal põhjal lase korralikult kuivada

Kõik kaablid ja torud tuleb paigaldada alustööde tegemise ajal. Samuti tuleb alustööde tegemise ajal kavandada kivipinna lõplikud kalded. Aluspõhi peab moodustama stabiilse platvormi järgnevatele kihtidele ja peaks olema väikese kallakuga vee äravoolu suunas. Vähese kandevõimega aluspinnase puhul soovitame kasutada geotekstiili, et vältida suuri pinnase vajumisi hilisemas staadiumis.

Tugikihi eelnevalt ebaühtlaselt koormatud aluspinna korral soovitame kasutada killustikku fraktsiooniga 32-64 mm. Piisava paksusega kiht tihendatakse, kasutades sobiva võimsusega pinnasetihendajat (näiteks 400kg). Aluskihi paksus 100 – 350 mm (aluskihi paksuse määrab pinnase liik ja sillutise kasutamise otstarve). Materjalina võib kasutada killustikku fraktsiooniga 16-32. Piisava paksusega kiht tihendatakse spetsiaalse pinnasetihendajaga. Tugikihi või aluskihi ehitamisel looditakse, paigaldatakse ja betoneeritakse ka äärekivid. Sillutusekivide äär toestatakse tavaliselt äärekividega, samuti võib ääre lõpetada veerenniga või kasutada nn. peidetud toestust.

Tänavakivide  paigaldus protsess lühidalt:

Liivapadi kantakse aluskihtide peale laotatakse 30-40  mm paksune liivapadi. Tänavakivid laotakse silutud liivapadjale. Peale aluse tegemist määratakse kindlaks sillutise alustamise koht ja jagatakse maa-ala väiksemateks, ühekorraga sillutatavateks osadeks. Tänavakivi valides tuleb arvestada kasutatava ala otstarvet.  Kui ala kasutavad sõiduautod ja väikekaubikud, siis on ka sobilik 60 mm paksusega tänavakivi (nunna, munga, unikivi). Kui ala kasutavad ka rasketehnika masinad, siis on sobilik alates 80 mm paksusega tänavakivi (kartano, unikivi 80, unikivi 100).

Viimistlus protsess lühidalt:

Lõpuks puistatakse sillutusele kuiva liiva (peenema fraktsiooniga, ca 0,63 mm või väiksem), mis harjatakse tänavakivide vuukidesse. Sillutuse pind tihendatakse 80-110 kg kaaluva tihendajaga.

Telli lisaks kivipaigaldusele ka sobivad tänavakivid meilt! Kirjuta oma soovist info@wanareval.ee  või helista +372 58 652 455

Galerii