Äärekivide paigaldus

Sõidutee äärekivid: kasutatakse põhiliselt parklate, tänavate, maanteede ja suuremate platside juures, kohtades, kus on märkimisväärne autoliiklus. Paigaldusel jääb äärekivi pind teekattest kõrgemale.

Kõnnitee äärekivid: kasutatakse väiksemate platside ja kõnniteede ääres. Peenarde ja muruplatside piiramisel. Paigaldada võib erinevalt: teepinnaga tasa või jättes teepinnast kõrgemale.

Äärekivide paigaldamise protsess lühidalt:

Äärekivide paigaldamiseks tuleb maha märkida, kuhu kivid paigutatakse ning arvestada kui palju kivid platsist kõrgemale jäävad. Tööd jätkuvad kividele süvise kaevamisega. Süvise laius on soovitav teha mitte alla 500 mm, et pärast oleks võimalik kivide ümbrust tihendada tambi või vibroseadmega. Äärekivide aluskiht ehitatatakse paksusega 150-400 mm killustikust, fraktsiooniga 8-16 või 16-32 mm, mis tihendatakse korralikult, kihthaaval. Edasine paigaldus toimub betooniga mark B 10/15, mille kihi paksus kivi all teha ca 5 cm.

Äärekivid tuleks paigaldada nööri jälgides vesiloodiga. Kui äärekivid on paigaldatud, siis tuleks nad toestada külgedelt betooniga. Äärekivide välisküljele pannakse reeglina betooni poole äärekivini, siseküljele poole vähem ja vajutatakse jalaga kinni.   Jälgida seda, et betoon ei oleks pärast kõrgem kui tulevase teekatte aluspind (tavaliselt jätta kivisillutise paksus +2 cm). Kraav kivide ümber täita killustikuga ja tihendada. Samal päeval seda teha aga ei tohi, sest betoon pole kivistunud. Väiksematel kõnniteedel võib äärise teha betoonist, mis täidab sama funktsiooni kui äärekivi. Oodata tuleks vähemalt 24h. Soovitav on jätta äärekividele vähemalt 2 mm vahe (kasutades selleks nt papitükki).

Kasutame peamiselt viite tüüpi äärekive:

  • Sõidutee äärekivi (150 x 290 x 800)
  • Kõnnitee äärekivi (80 x 200 x 1000)
  • Väike äärekivi (60 x 130 x 500)
  • Graniit äärekivi (150 x 300 x 1000)
  • Graniit äärekivi (100 x 200 x 1000)

Telli lisaks paigaldusele ka sobivad äärekivid meilt! Kirjuta oma soovist info@wanareval.ee  või helista +372 58 652 455

Tehtud tööd meie paigaldajate poolt: