Looduskivide paigaldus

Paekivide paigaldus

Paekivide paigaldamise protsess lühidalt:

Kõige alla pannakse killustik, mille peale 50–100 mm kiht ehitusliiva.Kivid laotatakse kogu alale ja sobitatakse paika nii, et liitekohad tuleksid kitsad.  Kividest ala näeb kena välja siis, kui kokku saavad vaid kolme kivi nurgad. Kivid surutakse kõigepealt ehitusliiva sisse. Seejärel tõstetakse need üles ja kontrollitakse, kust tuleb liiva ära võtta ja kuhu lisada juurde. Kivid ei tohi jääda kiikuma.Iga kivi lüüakse kummivasaraga omale kohale.

Kivide servad peavad olema tihedalt liivas.Liitekohtadele lisatakse peent liiva ja tihendatakse veega. Kividele valatakse vett, kust see valgub liitekohtadesse ja tihendab liiva.Kivitee serva jäetakse vähemalt 10 cm laiune kruusaala, mis eraldab seda murust ja peenardest. Vastasel juhul tungib muru kiiresti kivide vahele.

Kui on soov külvata kivide vahele muru, jäetakse selleks 30–50 mm laiused vahed. Puistatakse vahedesse ehitusliiva peale üldväetist, sellele lisatakse liiva ja turba segu, jättes pinna 1 cm võrra kivipinnast madalamaks. Seejärel külvatakse muruseeme.

Telli lisaks paigaldusele ka sobivad paekivid meilt! Kirjuta oma soovist info@wanareval.ee  või helista +372 58 652 455

Tehtud tööd meie paigaldajate poolt:

Munakivide paigaldus

Munakivide paigaldamise protsess lühidalt:

Munakivi kasutatakse tänapäeval peamiselt sillutiste, kraavi äärte, truupide, kiviaedade ja vundamendite ehitusel. Samas kasutatakse dekoratiivkividena ja kaldakindlustustes. Munakive on ammustest aegadest kasutatud ehitusmaterjalina nii taluhoonete, veskite, kui ka teiste hoonete rajamisel.

Munakivisillutis paigaldatakse lähtudes tema suurusest, iga kivi sobitatakse eraldi paika. Olenevalt kivi suurusest ja asukohast, paigaldatakse neid betoonalusele või liivapadjale.Eriliseks teeb maakivi loomulik  ja naturaalne  pind, millel on looduslik struktuur ja muster.

Telli lisaks kivipaigaldusele ka sobivad munakivid meilt! Kirjuta oma soovist info@wanareval.ee  või helista +372 58 652 455

Tehtud tööd meie paigaldajate poolt:

Graniitkivide paigaldus

Graniitkivide paigaldamise protsess lühidalt:

Graniitkivisillutis paigaldatakse lähtudes tema suurusest, iga kivi sobitatakse eraldi paika. Olenevalt kivi suurusest ja asukohast, paigaldatakse neid betoonalusele või liivapadjale. Eriliseks teeb graniitkivi loomulik  ja naturaalne  pind, millel on looduslik struktuur ja muster.

Telli lisaks paigaldusele ka sobivad graniitkivid meilt! Kirjuta oma soovist info@wanareval.ee  või helista +372 58 652 455

Tehtud tööd meie paigaldajate poolt: